نکس ماشین

شرکت نکس ماشین

09190749070 --02136138417

آدرس

تهران-قرچک-پوئینک جنوبی

دستگاه شانه تخم مرغ | دستگاه تولید شانه تخم مرغ

مطالب برتر

4.5/5

دستگاه شانه تخم مرغ، دستگاهی است که از کاغذ یا مقوا بازیافتی، شانه‌های تخم مرغ تولید می‌کند. این دستگاه‌ها معمولاً از سه بخش اصلی تشکیل شده‌اند:

سیستم پالپینگ: این بخش، وظیفه تبدیل کاغذ یا مقوا بازیافتی به خمیر کاغذ را بر عهده دارد.

سیستم فرمینگ: این بخش، وظیفه قالب‌دهی خمیر کاغذ به شکل شانه‌های تخم مرغ را بر عهده دارد.

سیستم خشک کردن: این بخش، وظیفه خشک کردن شانه‌های تخم مرغ را بر عهده دارد.

در ادامه، هر یک از این بخش‌ها را به طور مختصر توضیح می‌دهیم.

سیستم پالپینگ

در این بخش، کاغذ یا مقوا بازیافتی ابتدا خرد شده و سپس با آب مخلوط می‌شود. این مخلوط سپس در یک دستگاه میکسر قرار می‌گیرد تا کاملاً یکدست شود. در نهایت، خمیر کاغذ حاصل از این فرآیند وارد سیستم فرمینگ می‌شود.

سیستم فرمینگ

در این بخش، خمیر کاغذ با استفاده از یک قالب مخصوص به شکل شانه‌های تخم مرغ در می‌آید. این قالب‌ها معمولاً از جنس فلز یا پلاستیک هستند.

سیستم خشک کردن

در این بخش، شانه‌های تخم مرغ با استفاده از گرما خشک می‌شوند. این کار معمولاً در یک تونل خشک کن انجام می‌شود.

دستگاه‌های تولید شانه تخم مرغ، در ظرفیت‌های مختلفی تولید می‌شوند. ظرفیت یک دستگاه تولید شانه تخم مرغ، بر اساس تعداد شانه‌ای که در هر ساعت تولید می‌کند، تعیین می‌شود. ظرفیت دستگاه‌های تولید شانه تخم مرغ معمولاً بین 1000 تا 3000 شانه در ساعت است.

دستگاه‌های تولید شانه تخم مرغ، از تجهیزات مهم در صنعت پرورش طیور هستند. این دستگاه‌ها، نقش مهمی در بسته‌بندی و حمل‌ونقل تخم مرغ ایفا می‌کنند.

مزایا و معایب دستگاه تولید شانه تخم مرغ

 
مزایا:
 

استفاده از مواد اولیه بازیافتی: دستگاه‌ شانه تخم مرغ، از مواد اولیه بازیافتی مانند کاغذ یا مقوا استفاده می‌کنند. این امر، باعث کاهش آلودگی محیط زیست می‌شود.

کاهش هزینه‌ها: دستگاه‌ شانه تخم مرغ، باعث کاهش هزینه‌های تولید شانه تخم مرغ می‌شوند.

تولید شانه تخم مرغ با کیفیت بالا: دستگاه‌ شانه تخم مرغ، باعث تولید شانه تخم مرغ با کیفیت بالا می‌شوند.

معایب:
 

سرمایه‌گذاری اولیه بالا: سرمایه‌گذاری اولیه برای راه‌اندازی خط تولید شانه تخم مرغ، نسبتاً بالا است.

نیاز به نیروی متخصص: راه‌اندازی و نگهداری دستگاه‌های تولید شانه تخم مرغ، نیاز به نیروی متخصص دارد.

کاربردهای دستگاه شانه تخم مرغ

 

دستگاه‌ شانه تخم مرغ، در صنایع مختلفی مانند پرورش طیور، صنایع غذایی و صنایع بسته‌بندی کاربرد دارند. این دستگاه‌ها، برای تولید شانه‌های تخم مرغ در انواع مختلف، مانند شانه‌های تخم مرغ 4 تایی، 6 تایی، 8 تایی، 12 تایی و 15 تایی استفاده می‌شوند

اهمیت دستگاه شانه تخم مرغ :

 

ماشین سازی نکس ماشین قویترین اولین سازنده دستگاه شانه تخم مرغ مدرن که به طور کامل توسط مهندسان شرکت طراحی و بومی سازی شده که بیشترین تولید با مصرف کمترین انرژی را دارد.

 

محصولات این خط بسیار متنوع بوده و شما می توانید با بستن قالب های متنوع محصولات متنوعی را تولید کنید.

 

 دستگاه شانه تخم مرغ  میتوان در حفظ و نگهداری از تخم مرغ در طی مراحل حمل ونقل، بازاریابی، انبار، توزیع و مصرف دقت و ظرافت بالاتری داشت. همچنین بسته بندی مناسب تخم مرغ و مواد مورد استفاده در بسته بندی آن، ارتباط مستقیمی در حفظ کیفیت تخم مرغ دارد به این دلیل که در پوسته آهکی تخم مرغ روزنه های ریز میکروسکوپی وجود دارد که در حال تبادل با هوای بیرون است. وجود این روزنه ها باعث ثبات بیشتر ترکیبات داخلی تخم مرغ و افزایش ارزش تغذیه ای آن می شود.

 

همچنین باید مد نظر داشت که مواد محافظ تخم مرغ، تمیز و عاری از بو باشند تا سلامت و بهداشت تخم مرغ تضمین شود. پس بسته بندی مناسب می تواند به حفاظت از سرمایه فرد تولید کننده منجر شود، همچنین باید دقت داشت که نحوه طراحی کارخانه بسته بندی تخم مرغ از نظر به حداقل رساندن میزان آلودگی محصول نهایی بسیار مهم و ضروری است.

 

سود خط دستگاه شانه تخم مرغ :

با توجه به این که تولید شانه تخم مرغ یا سینی مقوایی میوه ها از ضایعات می باشد و هیچ هدر رفتی ندارد اگر به دنبال کار و سرمایه گذاری بدون دردسر و سود بخش هستید راه اندازی خط تولید شانه تخمه مرغ می تواند بهترین انتخاب باشد. همچنین اگر حرفه و مهارت ویژه ای ندارید بهترین کار برای شما راه اندازی خط تولید شانه تخم مرغ است!

اگر شما بتوانید ماشین آلات مورد نیاز خود را داشته باشید و شخصا برای خود طراحی و تولید نمایید به این ترتیب این شغل برای شما بسیار سود آور خواهد بود.

دستگاه شانه تخم مرغ :

برای تولید شانه تخم مرغ از خمیر کاغذ، برای تولید انبوه شانه تخم مرغ، سینی های میوه، سینی ظروف لبنیات، سینی های فنجان قهوه، سینی های بطری و … استفاده می شود. فقط با تعویض قالب ها، شما قادر خواهید بود انواع شانه های تخم مرغ های ۳۰ حفره (۲۴، ۲۲،۲۰ و ۱۷ پوندی)، ۱۰ حفره ، ۶ حفره و… را تولید کنید!

مراحل تولید شانه تخم مرغ به ترتیب عبارتند از :

 • ضایعات کاغذ و مقوا
 • هیدراپالپینگ
 • مخلوط کردن پالپ ( میکسینگ)
 • تغذیه خمیر
 • قالب گیری
 • انتقال
 • خشک کن پیوسته
 • جمع آوری خودکار، شمارش و دسته بندی
 • انبار

 سیستم خمیر سازی شامل هیدراپالپر، پمپ خمیر، دستگاه پالایش چند منظوره یا ریفاینر، مخلوط کن و… می شود. این فرآیند طراحی شده تا ضایعات کاغذ (روزنامه باطله، ضایعات کارتن، ضایعات مقوا، کاغذ باطله و …) به خمیر کاغذ تبدیل شود. پس از آن در بخش قالب گیری، ماشین قالب دهی یا فُرمینگ به شما کمک می کند تا خمیر به شانه تخم مرغ تبدیل شود. در مرحله اول از قالب آلومینیوم برای جذب خمیر و سپس از پمپ خلاء برای قالب گیری شانه تخم مرغ استفاده می شود.

در مرحله بعد در بخش خشک کن، شانه های قالب گیری شده تحت حرارت قرار می گیرند تا خشک شوند. در این بخش، امکان استفاده از انواع سوخت ها جهت ایجاد انرژی حرارتی میسّر است. توجه به صرفه جویی در مصرف سوخت از اهمیت بالایی در این قسمت برخوردار است.

مشخصات دستگاه شانه تخم مرغ

اجزای دستگاهخمیر کن ، پالپرریفاینر ، شن گیر
دستگاه مجهز 3 عدد مخزن همزن پالپرکوره خشک کن طبقاتی دارای سینی گالوانیزه
برق دستگاه3 فاز 120 آمپر
تعداد قالب4 قالبه و 5 قالبه22 پوندی
جنس قالبفسفر برنز ، برنجفولاد
پمپ خلاء1000متر مکعب آبی
مدار کنترل PLC
کمپرسور اسکرو5 متر مکعب
سرعت تولیدظرفیت هر قالب در ساعت 250 عدد24 ساعت 30000 عدد
حداکثر دما200 درجه سانتیگراد
ابعاد دستگاهطول:20m، 25m،30mعرض:3m ، ارتفاع : 3.5m
وزن دستگاه12000kg15000kg
نیازمندی هاگاز G40 صنعتی ، فشار باد6 بار آب مصرفی روزانه 2 الی 4 هزار لیتر
نکته!

طول کوره خشک کن در حالت بهینه 24 متر است. بنابراین نیاز به کارخانه با طول 30 متر است.

در صورتی که طول کارخانه کمتر از 30 متر باشد، کوره خشک کن به صورت طبقاتی با طول فشرده 18 متر ساخته می‌شود.

توجه داشته باشید که دستگاه به طور دائم کار 24 ساعت شبانه روز بدون خاموشی انجام می‌دهد.

انبار دستگاه شانه تخم مرغ :

انبار شانه تخم مرغ به دو دسته تقسیم می شود :

 • قسمت اول : نگهداری مواد اولیه‌­ای که هنوز تمیز و تصفیه نشده اند.
 • قسمت دوم: شانه‌­ تخم مرغ های تولید شده اختصاص داده می شود.

باید دقت کنیم که آلودگی­‌ کاغذ و مواد زاید باطله ها به شانه­‌ های تخم مرغ نرسد در غیر اینصورت کار تولید شانه تخم مرغ خراب محسوب می شود.

دستگاه شانه تخم مرغ ساده و بی دردسر :

به گزارش نکس ماشین : کارگاه تولید شانه تخم مرغ، حداقل به 16 نفر کارگر نیاز دارد. تمام این افراد در قسمت فرآیند تولید خمیر کاغذ، پرس نمودن و همچنین حمل و نقل فعالیت می‌کنند. ضمنا با تعدا کارگر کمتر هم این کار انجام شدنی است ولی ممکن است چند مسئولیت مختلف بر روی دوش یک نفر بیفتد.

انواع ماشین آلات و دستگاه های تولید شانه تخم مرغ :

ماشین آلات و دستگاه شانه تخم مرغ عبارتند از:

ماشین آلات تولید نیمه اتوماتیک

ماشین آلات تمام اتوماتیک

هدف نکس ماشین، تولید بهترین دستگاه ها با قابلیت رقابت با ماشین آلات مارک و وارداتی که بالاترین نرخ بهره وری و پایین ترین مصرف برق را داشته باشد است. در واقع وجه تمایز و برتری نکس ماشین در طراحی و ساخت خط تولید شانه تخم مرغ و کفی لبنیات به صرفه بودن و ثیمت تمام شده ماشین آلات و انواع خط تولید است.

نکس ماشین با استفاده از جدیدترین متد روز صنعت، میزان مصرف برق و هزینه های ثابت خط تولید را به کمترین میزان ممکن کاهش می دهد. همچنین با توجه به افزایش چندین برابری نرخ ارز، قیمت تمام شده دستگاه تولید شانه تخم مرغ نکس ماشین به مراتب بسیار پایین تر از دستگاه های مشابه خارجی است.

برای دیدن

ماشین آلات نساجی

دستگاه لمینت پارچه ،امباس پارچه،کوتینگ برزنت،لمینت ملت اسپری

ماشین آلات سی ان سی

ماشین آلات صنعتی

کلیک کنید

برای مشاوره و خرید دستگاه با شماره زیر تماس بگیرید:
مهندس سلحشوری

4.8/5
نکس ماشین
پیمایش به بالا