نکس ماشین

آدرس

تهران-قرچک-پوئینک جنوبی

دستگاه تولید کارتن (خط تولید کارتن سازی)

مطالب برتر

4.5/5

درحال حاضر تمامی کارگاه های بزرگ و کوچک به دنبال یک بسته بندی به صرفه، شیک و مقاوم هستند که بیشتر این بسته بندی ها از جنس کارتن هستند. از بیسکویت، جعبه شیرینی و پیتزا تا کارتن های لوارم خانگی و میوه ها و… همگی نیاز به جعبه کارتنی دارند که میتوانید با راه اندازی کارگاه کارتن سازی این نیازها را برآورده کنید و سود خیلی خوبی از این کار به دست آورید.

در کنار تولید این جعبه ها میتوانید تولید ظروف کارتنی، مقوا، لوله های مقوای، رول سینگل فیس و چیزهای دیگر را داشته باشید.

دستگاه تولید کارتن (خط تولید کارتن سازی) : امروزه همه واحدهای تولیدی بزرگ و کوچک به دنبال یک بسته بندی شیک و مقاوم هستند که بیشتر این بسته بندی ها از جنس کارتن هستند. از بسته بیسکویت، جعبه شیرینی و پیتزا گرفته تا کارتن های لوارم خانگی و میوه ها و… همگی نیاز به یک جعبه کارتنی دارند

آیا میدانیددستگاه تولید کارتن جزء ۵ شغل برتر ایران است؟!

راه اندازی دستگاه تولید کارتن :

برای دستگاه تولید کارتن یا جعبه ۶ دستگاه لازم است : برش، چاپ، چاک دایکات، لمینت و تسمه کش

با داشتن این ۶ دستگاه، دستگاه تولید کارتن میتوانید جعبه های کوچک تا کارتن های مادر و بزرگ را به مرحله تولید برسانید. جالب است بدانید که با ۴ دستگاه هم می توانید کارخانه کارتن سازی را راه اندازی کنید! یه عنوان‌ مثال با دستگاه برش لمینت، دایکات و تسمه کش می توانید کارتن های لمینتی را تولید کنید. همچنین اگر می خواهید هزینه کمتری پرداخت کنید میتوانید با دستگاه برش چاپ چاک کارتن های چاپی را تولید کنید!

مواد اولیه دستگاه تولید کارتن سازی شامل ورق خام، رنگ، چسب سیلیکات و کلیشه می باشد و اصلی ترین مواد اولیه ورق خام در ابعاد و کیفیت های مختلف است. برای راه اندازی خط تولید کارتن سازی حداقل به فضای ۳۰۰ متری با برق ۲۵ آمپر جواب نیاز دارید.

برای شروع دستگاه تولید کارتن می توانید کارتن یا جعبه بسازید و فقط کارتن چاپی یا کارتن لمینتی تولید کنید و سپس با گسترش کار خود میتوانید به فکر تولید انواع جعبه ها و ورق ها باشید.

درواقع دو نوع کارتن داریم: کارتن لمینتی، کارتن چاپی تفکیکی و ترکیبی که بیشترین استفاده را دارند.

فروش دستگاه کارتن سازی :

 برای داشتن یک دستگاه تولید کارتن سازی به دستگاه هایی نیاز داریم که توان تولید هرنوع کارتن و جعبه را باکیفیت بالا داشته باشند تا رضایت مشتری جلب شود و سرمایه گذار نیز به سود و خواسته خود برسد و تولید کننده بتواند در این بازار رقابت کند.

ماشین آلات مورد نیاز کارتن سازی :

ماشین آلات دستگاه تولید کارتن سازی و جعبه سازی عبارتند از :

  1. دستگاه خط کش برش
  2. دستگاه چاپ نیمه اتوماتیک یا تمام اتوماتیک
  3. دستگاه منگنه
  4. دستگاه تسمه کش
  5. دستگاه لمینت دستی و لمینت اتوماتیک 3/4
  6. دستگاه لب چسب
  7. دستگاه چاک دستی (چاک زن کارتن)
  8. دستگاه دایکات (پینگ پنگی، فکی، روتاری)
  9. دستگاه چاپ یا چاپ فلکسو تک رنگ تا ۴ رنگ
  10.  

دستگاه شیتر دستگاه تولید کارتن :

این دستگاه عملیات برش مقوا را بر عهده دارد و با توجه به دستور طراحی و برنامه ریزی عملیات برش را انجام میدهد. سرعت این دستگاه بالا بوده (۳۰۰۰ ورق در ساعت) و دقت آن حدود ۰.۱ میلیمتر می باشد. عملیات برش مقواهای رول با عرض ۶۰، ۷۰، ۸۰ و ۱۰۰ سانتیمتر توسط این دستگاه انجام می شود.

این دستگاه طراح را در خصوص کاهش پرت ورق و قیمت تمام شده بسته بندی کمک میکند. دقیق ترین دستگاه شیتر در دنیا توسط کارخانجات آمریکایی ساخته می شوند. در ایران حدود سه دستگاه شیتر آمریکایی با کارایی بالا وجود دارد.

ماشین چاپ دستگاه تولید کارتن :

ماشین چاپ از نظر کارایی انواع مختلفی دارد که در این مطلب، نکس ماشین به توضیح یک نوع از ماشین چاپ که از سایر ماشین های چاپ کاربردی تر است میپردازد.

کشور های پیشتاز در ساخت ماشین چاپ عبارتند از: آمریکا، آلمان و ژاپن

ماشین چاپ مورد بحث در این مطلب ماشین افست می باشد که از کاربردی ترین ماشین چاپ های دنیاست. در ایران ماشین چاپ های موجود معمولاً ساخت کشور آلمان بوده مانند: MAN ROLAND, HAYDERBERG

البته اخیراً دستگاه های ژاپنی مثل ماشین چاپ RISO MITSO BISHI هم توانسته اند در بازار ایران نفوذ کنند.

ماشین دایکات دستگاه تولید کارتن :

انواع ماشین دایکات موجود در ایران عبارتند از:

۱. ماشین دایکات رفت و بر گشتی : این نوع ماشین برای جعبه های با ابعاد بالا کاربرد دارد و از نظر دقت و کیفیت درحد متوسط می باشد.

۲. ماشین دایکات فکی : این نوع ماشین که در ایران از نوع چینی کپی برداری شده است از نظر دقت و کیفیت درحد خوب بوده و برای جعبه های با ابعاد متوسط کار برد دارد. از نظر کار و آماده سازی از دایکات رفت و برگشتی بهتر است و کیفیت تیغ و تا، حدود ۱۰% بهتر است. در ایران به دایکات رفت و بر گشتی اصطلاحاً دایکات پینگ پنگی هم میگویند.

۳. ماشین دایکات BOBEST : از بهترین نوع دایکات موجود در ایران است. از نظر کیفیت و کارایی در حد بسیار خوبی است. این نوع ماشین دایکات ساخت کشور المان است که تعداد محدودی در ایران موجود می باشد. تعداد شرکت های ایرانی که از این نوع ماشین دایکات استفاده میکنند از ۱۵ عدد بیشتر نیست!

این نوع دایکات (BOBEST) جهت ساخت جعبه پلی‌اتیلن ‌دار مورد مصرف برای مایعات مخصوصاً شیر مورد استفاده قرار میگیرد. به عنوان مثال جعبه های پیورپک موجود در بازار ایران توسط این دستگاه دایکات می شوند چون نفوذ پذیری مایعات بالا است و عملیات تیغه و تا، حساس می باشد. قالب ساخته شده برای این نوع جعبه بسیار دقیق بوده و این نوع قالب در خارج از کشور ساخته می شود.

۴. ماشین لب چسب : ماشین لبچسب عملیات چسباندن لبه های کارتن و یا جعبه را به یکدیگر به عهده دارد و به عبارتی خط پایانی ساخت جعبه و یا کارتن میباشد. از خصوصیات یک ماشین چسب خوب سرعت بالا و دقت بالا به همراه زمان آماده سازی کم میباشد. شناختن ماشین لب چسب برای طراح ضروری است زیرا اگر جعبه یا کارتنی طراحی شود ولی ماشین لب چسب قادر به چسباندن لبه های آن به هم نباشد کار باید دستی لب چسب زده شود که زمان بسیار زیادی را به خود اختصاص میدهد و درنتجه قیمت تمام شده بالا می رود.

ماشین چسب زنی های موجود در ایران معمولا ساخت کارخانجات سوئدی بوده که معمولاً دارای سرعت بالا (حدودا ۳۰۰۰۰ جعبه در هر شیفت کاری) میباشد. انواع دیگری از ماشین در بازار و صنایع ایران موجود میباشند که از خواص مختلفی برخودارند.

سود و درآمد دستگاه تولید کارتن سازی :

در صنعت کارتن و جعبه سازی سود و درآمد ثابت نیست. چون قیمت کاغذ و قیمت کارتن خام خیلی نوسان دارد اما تقریباً سود هر کارتن و جعبه ۳۰ الی ۳۵ درصد است که حدوداً ۸ تا ۱۰ درصد از سود کل خرج اجاره، کارگر، آب و برق و هزینه های دیگر میشود! یعنی سود خالص و درآمد یک تولیدی کارتن سازی و جعبه سازی روی هرکارتن حدودا ۲۰ الی ۲۵ درصد است.

نتیجه گیری :

اجرای یک بسته بندی مناسب و با کیفیت چاپ بالا علاوه بر اینکه از کالا محافظت می کند باعث رضایت مشتریان و افزایش فروش شرکت ها می شود. و این روش یکی از بهترین روش های حفظ کالا تا مصرف نهایی است. به طوری که لوکس بودن بسته بندی تاثیر مستقیم بر افزایش فروش محصولات دارد. ساخت جعبه های شیک و مقاوم از جنس کارتن بهترین گزینه است که کمترین هزینه و بشترین سود را شامل می شود.

برای مشاهده محصولات

ماشین آلات نساجی

ماشین آلات تکمیل پارچه

انواع دستگاه لمینت پارچه 

ماشین آلات صنعتی

ماشین آلات سی ان سی 

کلیک کنید

برای مشاوره و خرید دستگاه با شماره زیر تماس بگیرید:
مهندس سلحشوری

۴.۸/۵
اسکرول به بالا