نکس ماشین

شرکت نکس ماشین

09190749070 --02136138417

آدرس

تهران-قرچک-پوئینک جنوبی

دستگاه تولید کارتن (خط تولید کارتن سازی)

مطالب برتر

4.5/5

درحال حاضر تمامی کارگاه های بزرگ و کوچک به دنبال یک بسته بندی به صرفه، شیک و مقاوم هستند که بیشتر این بسته بندی ها از جنس کارتن هستند. از بیسکویت، جعبه شیرینی و پیتزا تا کارتن های لوارم خانگی و میوه ها و… همگی نیاز به جعبه کارتنی دارند که میتوانید با راه اندازی کارگاه کارتن سازی این نیازها را برآورده کنید و سود خیلی خوبی از این کار به دست آورید.

در کنار تولید این جعبه ها میتوانید تولید ظروف کارتنی، مقوا، لوله های مقوای، رول سینگل فیس و چیزهای دیگر را داشته باشید.

دستگاه تولید کارتن (خط تولید کارتن سازی) : امروزه همه واحدهای تولیدی بزرگ و کوچک به دنبال یک بسته بندی شیک و مقاوم هستند که بیشتر این بسته بندی ها از جنس کارتن هستند. از بسته بیسکویت، جعبه شیرینی و پیتزا گرفته تا کارتن های لوارم خانگی و میوه ها و… همگی نیاز به یک جعبه کارتنی دارند

آیا میدانیددستگاه تولید کارتن جزء 5 شغل برتر ایران است؟!

راه اندازی دستگاه تولید کارتن :

برای دستگاه تولید کارتن یا جعبه 6 دستگاه لازم است : برش، چاپ، چاک دایکات، لمینت و تسمه کش

با داشتن این 6 دستگاه، دستگاه تولید کارتن میتوانید جعبه های کوچک تا کارتن های مادر و بزرگ را به مرحله تولید برسانید. جالب است بدانید که با 4 دستگاه هم می توانید کارخانه کارتن سازی را راه اندازی کنید! یه عنوان‌ مثال با دستگاه برش لمینت، دایکات و تسمه کش می توانید کارتن های لمینتی را تولید کنید. همچنین اگر می خواهید هزینه کمتری پرداخت کنید میتوانید با دستگاه برش چاپ چاک کارتن های چاپی را تولید کنید!

مواد اولیه دستگاه تولید کارتن سازی شامل ورق خام، رنگ، چسب سیلیکات و کلیشه می باشد و اصلی ترین مواد اولیه ورق خام در ابعاد و کیفیت های مختلف است. برای راه اندازی خط تولید کارتن سازی حداقل به فضای 300 متری با برق 25 آمپر جواب نیاز دارید.

برای شروع دستگاه تولید کارتن می توانید کارتن یا جعبه بسازید و فقط کارتن چاپی یا کارتن لمینتی تولید کنید و سپس با گسترش کار خود میتوانید به فکر تولید انواع جعبه ها و ورق ها باشید.

درواقع دو نوع کارتن داریم: کارتن لمینتی، کارتن چاپی تفکیکی و ترکیبی که بیشترین استفاده را دارند.

فروش دستگاه کارتن سازی :

 برای داشتن یک دستگاه تولید کارتن سازی به دستگاه هایی نیاز داریم که توان تولید هرنوع کارتن و جعبه را باکیفیت بالا داشته باشند تا رضایت مشتری جلب شود و سرمایه گذار نیز به سود و خواسته خود برسد و تولید کننده بتواند در این بازار رقابت کند.

ماشین آلات مورد نیاز کارتن سازی :

ماشین آلات دستگاه تولید کارتن سازی و جعبه سازی عبارتند از :

  1. دستگاه خط کش برش
  2. دستگاه چاپ نیمه اتوماتیک یا تمام اتوماتیک
  3. دستگاه منگنه
  4. دستگاه تسمه کش
  5. دستگاه لمینت دستی و لمینت اتوماتیک 3/4
  6. دستگاه لب چسب
  7. دستگاه چاک دستی (چاک زن کارتن)
  8. دستگاه دایکات (پینگ پنگی، فکی، روتاری)
  9. دستگاه چاپ یا چاپ فلکسو تک رنگ تا 4 رنگ
  10.  

دستگاه شيتر دستگاه تولید کارتن :

اين دستگاه عمليات برش مقوا را بر عهده دارد و با توجه به دستور طراحی و برنامه ريزی عمليات برش را انجام ميدهد. سرعت اين دستگاه بالا بوده (3000 ورق در ساعت) و دقت آن حدود 0.1 ميليمتر می باشد. عمليات برش مقواهای رول با عرض 60، 70، 80 و 100 سانتيمتر توسط اين دستگاه انجام مي شود.

اين دستگاه طراح را در خصوص كاهش پرت ورق و قيمت تمام شده بسته بندی کمک ميكند. دقيق ترين دستگاه شيتر در دنيا توسط كارخانجات آمريكايی ساخته می شوند. در ايران حدود سه دستگاه شيتر آمريكايی با كارايی بالا وجود دارد.

ماشين چاپ دستگاه تولید کارتن :

ماشين چاپ از نظر كارايی انواع مختلفی دارد كه در اين مطلب، نکس ماشین به توضيح يک نوع از ماشين چاپ كه از ساير ماشين های چاپ كاربردی تر است میپردازد.

كشور های پيشتاز در ساخت ماشين چاپ عبارتند از: آمريكا، آلمان و ژاپن

ماشين چاپ مورد بحث در اين مطلب ماشين افست می باشد كه از كاربردی ترين ماشين چاپ های دنياست. در ايران ماشين چاپ های موجود معمولاً ساخت كشور آلمان بوده مانند: MAN ROLAND, HAYDERBERG

البته اخيراً دستگاه های ژاپنی مثل ماشين چاپ RISO MITSO BISHI هم توانسته اند در بازار ايران نفوذ كنند.

ماشين دايكات دستگاه تولید کارتن :

انواع ماشين دايكات موجود در ايران عبارتند از:

1. ماشين دايكات رفت و بر گشتی : این نوع ماشین برای جعبه های با ابعاد بالا كاربرد دارد و از نظر دقت و كيفيت درحد متوسط می باشد.

2. ماشين دايكات فكی : این نوع ماشین كه در ايران از نوع چينی كپی برداری شده است از نظر دقت و كيفيت درحد خوب بوده و برای جعبه های با ابعاد متوسط كار برد دارد. از نظر كار و آماده سازی از دايكات رفت و برگشتی بهتر است و كيفيت تيغ و تا، حدود 10% بهتر است. در ايران به دايكات رفت و بر گشتي اصطلاحاً دايكات پينگ پنگی هم میگویند.

3. ماشين دايكات BOBEST : از بهترين نوع دايكات موجود در ايران است. از نظر كيفيت و كارايی در حد بسيار خوبی است. اين نوع ماشين دايكات ساخت كشور المان است كه تعداد محدودی در ايران موجود مي باشد. تعداد شركت های ايرانی كه از اين نوع ماشين دايكات استفاده ميكنند از 15 عدد بیشتر نیست!

اين نوع دايكات (BOBEST) جهت ساخت جعبه پلی‌اتيلن ‌دار مورد مصرف برای مايعات مخصوصاً شير مورد استفاده قرار ميگيرد. به عنوان مثال جعبه های پيورپک موجود در بازار ايران توسط اين دستگاه دايكات می شوند چون نفوذ پذيری مايعات بالا است و عمليات تيغه و تا، حساس می باشد. قالب ساخته شده برای اين نوع جعبه بسيار دقيق بوده و اين نوع قالب در خارج از كشور ساخته می شود.

4. ماشين لب چسب : ماشين لبچسب عمليات چسباندن لبه های كارتن و يا جعبه را به يكديگر به عهده دارد و به عبارتی خط پايانی ساخت جعبه و يا كارتن ميباشد. از خصوصيات يک ماشين چسب خوب سرعت بالا و دقت بالا به همراه زمان آماده سازی كم ميباشد. شناختن ماشين لب چسب براي طراح ضروری است زيرا اگر جعبه يا كارتنی طراحي شود ولی ماشين لب چسب قادر به چسباندن لبه های آن به هم نباشد كار بايد دستی لب چسب زده شود كه زمان بسيار زيادی را به خود اختصاص ميدهد و درنتجه قيمت تمام شده بالا می رود.

ماشين چسب زنی های موجود در ايران معمولا ساخت كارخانجات سوئدی بوده كه معمولاً دارای سرعت بالا (حدودا 30000 جعبه در هر شيفت كاری) ميباشد. انواع ديگری از ماشين در بازار و صنايع ايران موجود ميباشند كه از خواص مختلفی برخودارند.

سود و درآمد دستگاه تولید کارتن سازی :

در صنعت کارتن و جعبه سازی سود و درآمد ثابت نیست. چون قیمت کاغذ و قیمت کارتن خام خیلی نوسان دارد اما تقریباً سود هر کارتن و جعبه 30 الی 35 درصد است که حدوداً 8 تا 10 درصد از سود کل خرج اجاره، کارگر، آب و برق و هزینه های دیگر میشود! یعنی سود خالص و درآمد یک تولیدی کارتن سازی و جعبه سازی روی هرکارتن حدودا 20 الی 25 درصد است.

نتيجه گيری :

اجرای یک بسته بندی مناسب و با كيفيت چاپ بالا علاوه بر اينكه از كالا محافظت می کند باعث رضايت مشتريان و افزايش فروش شركت ها می شود. و اين روش يكي از بهترين روش های حفظ كالا تا مصرف نهایی است. به طوری كه لوكس بودن بسته بندی تاثير مستقيم بر افزايش فروش محصولات دارد. ساخت جعبه های شیک و مقاوم از جنس کارتن بهترین گزینه است که کمترین هزینه و بشترین سود را شامل می شود.

برای مشاهده محصولات

ماشین آلات سیم و کابل 

انواع دستگاه لمینت پارچه

ماشین آلات صنعتی

ماشین آلات سی ان سی

کلیک کنید

برای مشاوره و خرید دستگاه با شماره زیر تماس بگیرید:
مهندس سلحشوری

4.8/5
نکس ماشین
پیمایش به بالا