برخی از کارایی های دستگاه فرز دروازه ای :

 

  • صفحه تراشی
  • شیار در آوردن
  • برش
  • کنار تراشی
  • تراش چرخ دنده
  • تراش چرخ دنده مارپیچ
  • کارهای کپی بوسیله ماشین فرز کپی
  • فرم تراشی به‌وسیله تیغ فرز فرم.

اطلاعاتی درمورد ماشین فرز دروازه ای :

درحقیقت فرزکاری (خدمات فرز دروازه ای) به فرآیندی می گویند که طی آن قطعات مختلف مورد پرداخت و ماشین کاری قرار می‌گیرند. همچنین، به تجهیزاتی که با استفاده از آن عملیات فرز کاری انجام می‌شود، ماشین آلات فرزکاری می‌گویند. ماشین آلات فرز کاری انواع مختلفی دارند، که یکی از آن‌ها دستگاه فرز دروازه‌ای است. در واقع، ماشین آلات فرز دروازه‌ای در بخش‌های مختلف صنعت به‌ویژه صنایع سنگین بکار گرفته می شوند. دستگاه فرز دروازه‌ای دقت بسیار بالایی دارد و می‌تواند قطعات را با کیفیت زیادی برش و تراش دهد. دستگاه فرز دروازه‌ای برای ماشین کاری قطعاتی که دارای ابعاد بزرگ و حجیمی هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. از همین رو، دستگاه فرز دروازه‌ای برای کارگاه‌های متوسط و بزرگ مناسب است. به‌طور کلی، دستگاه فرز دروازه‌ای در سه محور قابلیت حرکت دارد و می‌تواند قطعات را ماشین کاری کند. با استفاده از دستگاه فرز دروازه‌ای می‌توان عملیات برش، تراش، کناره تراشی، شیارسازی و غیره را انجام داد. یکی از قابلیت‌هایی که دستگاه فرز دروازه‌ای را کاملا متمایز می‌کنند، سی ان سی است. سی ان سی به معنای کنترل عددی کامپیوتری است و به‌منظور کنترل ماشین آلات صنعتی توسط کامپیوتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله ویژگی‌های دستگاه‌هایی که بر روی آن‌ها سیستم سی ان سی نصب می‌شود می‌توان به افزایش کیفیت کار، دقت بالا در کنترل فرایند و کاهش ضایعات اشاره کرد.

این دستگاه ها برای ماشین کاری قطعات بزرگ و حجیم بسیار مناسب هستند. دستگاه های فرز دروازه ای نوعی دستگاه سی ان سی cnc فرز هستند که در ابعاد بزرگتر کارکرد دارند.

دستگاه فرز

دستگاه فرز به انگلیسی Milling Machine نامیده می شود. این دستگاه یکی از ماشین‌ های ابزار است و در ماشین‌کاری به وفور استفاده می شود.

این دستگاه ظاهری شبیه دریل‌ های میزی دارد با این تفاوت که داری حداقل سه محور حرکتی میز (x y z) می‌باشد.

ابزار برنده این دستگاه را تیغ فرز نامند.

درصـورت تمایل برای مشـاوره و یا ثبت سفـارش خود می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر باما درتماس باشید

تلفن09190749070
تلفن09120452250
اینستاگرامNexMachine@
ایمیلinfo@nexmachine.ir

ماشین سازی

خدمات فرز دروازه ایدستگاه فرزفرزفرز دروازه ایماشین سازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *