نکس ماشین

آدرس

تهران-قرچک-پوئینک جنوبی

تعمیر ماشین آلات

مطالب برتر

4.5/5

تعمیر ماشین آلات صنعتی

شرکت ماشین سازی نکس ماشین به همراه کادر مجرب و مهندسین متخصص شما را در امر نگهداری و تعمیر ماشین آلات صنعتی و دستگاه های صنعتی یاری میدهد.

 

کلمه ی MAINTENANCE که ما آن را نگهداری – تعمیرات میخوانیم معنای آن  در صنایع شامل کلیه عملیات هایی می شود که برای صحیح و مرتب نگه داشتن وسایل کاری از جمله ماشین و غیر ماشین انجام داده میشود. در صنعت عملیات هایی مانند  چک کردن  دوره ای وسایل، روغنکاری , رفع ایرادها و نقص های  کوچکی که معمولا حین  کار پیدا می شود بطور مرتب  و قبل از بوجود آمدن مشکلات  بزرگ، یا تعمیر و لکه گیری ساختمان و تجدید رنگ در فواصل معین و تمامی کار هایی که موجب برقراری وضع صحیح کار می شود. بنام MAINTENANCE شناخته شده است.

 

در صنعت با اجرای اصول  MAINTENANCE می توان وضعیتی را ساخت  که موجب میشود اولاً ماشین آلات تولید و وسایل بدون خرابی و از کارافتادگی  مرتب کار کنند و ثانیاً مصرف انرژی در دستگاه ها و  ماشین آلات در پایین ترین حد خود باقی بماند. علاوه بر موضوعات مطرح شده  از تعمیرات اساسی و هزینه زیاد جلوگیری شود.

 

موفقیت و پیشرفت هر دستگاه و تشکیلات ویژه کارخانه های  صنعتی، وابسته به داشتن سیستم موثر برنامه ریزی ، کنترل و اجرای منظم به همراه دقت بالای  در کلیه مراحل می باشد.

 

بعضی از قطعات در ماشین آلات مصرفی بود مانند : محورها, بلبرینگها, چرخ دنده ها, تسمه ها و غیره بعد از مدتی  که ماشین فرسوده می شود تعویض یا تعمیر آنها الزامی میشود. روغنها و گریسها در اثر کار کثیف شده و خاصیت اصلی خود را از دست می دهند که در این صورت  احتیاج به عوض شدن دارند. الکتروموتورها احتیاج به نگهداری و سرویس  مرتب دارند.

 

انجام عملیات تعمیر ماشین آلات صنعتی  پس از خرابی اساسی , روش منطقی نبوده و سبب توقف  عملیات تولیدی میشود. زیان های ناشی از توقف عملیات تولیدی به مراتب بیشتر از تعمیر ماشین آلات تولید و دستگاه های صنعتی است.

 

با داشتن سیستمی که بتواند مانع خرابی اساسی ماشین آلات گردد میتوان از یک طرف راندمان تولیدی دستگاه را بالا برده و از طرف دیگر زیان های ناشی از وقفه کار را به حداقل ممکن کاهش داد. داشتن دانش درباره ی وضعیت اولیه ماشین آلات، نحوه انجام عملیات تعمیراتی و بررسی کاملی در مورد نظرات کارخانه سازنده ماشین آلات تولیدی می تواند به عنوان اساس طراحی سیستم تعمیرات قرار گیرد و به طراحی یک سیستم تعالی سرعت ببخشد.

تعمیر و نگهداری ماشین آلات صنعتی و دستگاه های صنعتی

هدف اصلی از ایجاد یک سیستم صحیح نگهداری و تعمیر ماشین آلات صنعتی و دستگاه های صنعتی چیست؟

 

جلوگیری از توسعه نقص ها و ایرادات

 

تصحیح نمودن نقص ها  و ایرادات جزئی قبل از احتیاج به تعمیرات اساسی

 

جلوگیری از توقف خط تولید با انجام عملیات هایی مانند تعویض قطعات فرسوده قبل از شکستگی و از کارافتادگی دستگاه ها

 

کاهش میزان  تعطیلی خط تولید و جلوگیری از زیان های به وجود آمده  از توقف در کار

 

صرفه جویی در نیروی انسانی بعلت کاهش عملیات تعمیراتی

 

بهبود کارایی از کارکنان قسمت نصب و تعمیرات

 

کاهش تعمیرات کلی و تکرار

 

کاهش در مصرف لوازم یدکی و کاهش هزینه مربوطه

 

افزایش مرغوبیت محصولات و کاهش نا مرغوبی

 

افزایش طول عمر ماشین آلات و صرفه جویی در خرید ماشین آلات صنعتی جدید.

 

شناخت  نوع عملکرد ماشین آلات و تعیین هزینه های تعمیراتی مربوطه جهت تصمیم  گیری در مورد تهیه و انتخاب ماشین آلات جدید.

 

افزایش بازه تولیدی ماشین آلات و کاهش هزینه های تولید.

 

سیستم های تعمیر ماشین آلات تولید و دستگاه های صنعتی

 

نقش قسمت تعمیرات تنها تعمیر دستگاه ها در صورت بروز مشکل و ایراد نمی باشد بلکه باید مرتباً در مدت زمان های مشخص دستگاه ها را بازدید کند, سرویس نمایند،صورت لوازم یدکی و احتیاجات را تهیه نموده و برنامه های تعمیرات اساسی و تعمیرات غیراساسی را مشخص نمایند. تمام این عملیات را به نحوی انجام دهد که مزاحمتی برای جریان تولید پیش نیاورد و یا به حداقل برساند.

 

تعداد کارکنان و ظرفیت قسمت تعمیرات باید به میزانی باشد که این قسمت بتواند وظایف خود را حتی در شرایط اضطراری و بروز مشکلات جدی کار نیز تحمیل کند.تنظیمات  معمول دستگاه انجام شود ، تعمیرات اساسی و غیر اساسی دستگاه ها انجام شود و اگر تغییر در محل و جابجا کردن ماشین آلات نیز پیش بیاید این عمر نیز انجام شود.

 

حالت ایده آل بگونه ای است که خرابی بوجود نیاید و خواباندن دستگاه ها بجز مواردی که در برنامه  کلی پیش بینی شده لازم نشود،بی تردید رسیدن به این حالت ایده آل کاری دشوار و در بعضی مواقع غیر ممکن است. برای رسیدن به این حالت ایده آل برای تعمیر ماشین آلات تولید و دستگاه های صنعتی روش های زیر وجود دارد.

 

  • روش جانشینی سرمایه

در این حالت یک ماشین یا دستگاه جایگزین  برای هر دستگاه در کارخانه موجود است که در زمان خراب  شدن دستگاه اولی, دستگاه جایگزین جانشین دستگاه خراب شده میشود.

 

  • تعمیرماشین آلات صنعتی

در این روش از ماشین آلات خط تولید  بدون رسیدگی و سرویس   آنقدر کار می کشند تا باعث از کارافتادگی و خرابی دستگاه ها میشود و وقتی که از کار افتاد تعمیر آن را شروع می نمایند در این روش برای جلوگیری از خرابی اساسی دستگاه هیچ اقدامی نمی شود.

 

  • تعمیر پیشگیری کننده از دستگاه های صنعتی و ماشین آلات تولید

این روش  بهترین و مناسب ترین نوع تعمیرات است و این روش توصیه ما به شما میباشد. در این روش با توجه پیش بینی هایی که میشود از بوجود آمدن مشکلات اساسی از قبل جلوگیری میشود.نه بعد از آنکه به هنگام خوابیدن دستگاه عملیات تعمیر را اقدام کنید. در این روش باید اول اقدام به استخراج دستورالعمل های تعمیراتی درمدت زمان های مشخص تعیین شده توسط کارخانه سازنده نمود  سپس طبق آن عمل کرد.

 

  • تعمیرات برنامه ای

بطور کلی و به عنوان یک اصل اثبات شده و مهم باید گفته شود. برای اینکه از یک دستگاه تولیدی بتوان کار بدون دردسر انتظار داشت در فاصله زمانی های مشخصی از آن بازدید و تعمیر اساسی یا تعویض قطعات انجام شود. روی تجارب کار می توان فاصله زمانی های چنین بازدیدها و تعمیرات را برای کار کردن بدون دردسر دستگاه های صنعتی مشخص کرد.

 

  • روش تعمیرات تولیدی

برنامه تعمیرات پیشگیرانه مستلزم بازدیدهای دائمی و نگهداری منظم است که این امر بصورت غیر مستقیم هزینه های نسبتاً سنگین برای تعمیرات کارخانه بجای میگذارد در اینجا روش دیگری بنام تعمیرات تولیدی وجود دارد که در این روش  تنها برای قسمت های  از ماشین آلات و وسایل کارخانه که کار صحیح و منظم  آنها جنبه حیاتی برای تولید دارد تعمیرات پیشگیری انجام میشود و در مورد سایر قسمت های دستگاه ها تعمیرات برنامه ای انجام می گردد.

 

 تعمیر ماشین آلات صنعتی سنگین

خیلی از افراد با داشتن سرمایه ای که حاصل دست رنج آنهاست در جستجوی راه اندازی شعلی پرسود هستند که علاوه بر خودشان، چند نفر دیگر هم صاحب کسب و کار و درآمد شوند. عمده کار شرکتارائه مشاوره رایگان و آگاهی لازم در حوزه کارتن سازی و راه اندازی خط تولید کارتن سازی می باشد. راه اندازی کارگاه کارتن سازی علاوه بر درآمد و سود نسبتا خوبی که دارد، باعث می شود چند نیروی کار هم در کارگاه مشغول به کار شوند و کسب درآمد کنند!  

وقتی صحبت از تعمیر و نگهداری برق و مکانیکی و تعمیر ماشین آلات سنگین است ، بسیاری از شرکت ها نمی توانند با پیچیدگی لجستیکی یک سرویس تعمیر ماشین آلات صنعتی در برابر موفقیت مقاومت کنند .

انجام موفقیت آمیز در بسیج دستگاه سنگین وظیفه ، از جمله دیگر وظایف مهم مانند دست زدن و بلند کردن ، بستگی به ارزیابی تک تک جنبه های بار و حجم آن دارد. در nex machine ما ارزش دارایی شرکت شما را می فهمیم ، بنابراین ضروری است که خدمات تعمیر ما آن را با دقت انجام دهند.

ابزارآلات ، وسایل نقلیه و منابع تجهیزات به همراه نیروی انسانی شایسته ای که باید چنین فعالیتهایی را در نظر داشته باشد بخشی از تخصص شرکت نکس در این بخش است و این امر به عنوان اولین شرکت خدمات تعمیر ماشین آلات سنگین در رده های بعدی قرار دارد . شرکت ما با داشتن پایگاه در تهران ، در زمینه تعمیرات برقی و مکانیکی ماشین آلات سنگین در سراسر کشور پیشرو است 

تعمیر ماشین آلات صنعتی

تعهد ما برای ارائه به موقع خدمات تعمیر ماشین آلات سنگین با هدف جلوگیری از هزینه های اضافی برای فعالیت های تجاری شما و کاهش زمان توقف در فرایندهای تولید است. برای ما ، وقتی نوبت به تعمیر ماشین آلات صنعتی می رسد ، همه چیز مربوط به مراحل کار ، سرعت کار ، هماهنگی دقیق و آموزش مداوم برای کارمندان ما است.

تعمیر ماشین آلات صنعتی

هزینه‌های نگهداری و تعمیر ماشین آلات از جمله عمده‌ترین هزینه‌های جاری یک کارخانه یا کارگاه صنعتی می‌باشند. نکس ماشین با بهره‌گیری از دانش متخصصان داخلی و با هدف ارزان‌سازی هزینه‌های تولید، خدمات زیر را در حوزه تعمیر و بازسازی ماشین‌آلات صنعتی ارائه می‌دهد:

 

بازسازی دستگاه‌های فرسوده

تعمیـر و یا تعویـض قطعات معیـوب

نوسازی خط تولید جهت بالا بردن راندمان ماشین‌آلات

بهینه‌سازی عملکرد دستگاه‌های کارکرده جهت بالا بردن ظرفیت تولید

تعمیر ماشین آلات صنعتی، ماشین آلات نساجی و دستگاه CNC 


 

اگر صاحب کارخانه و یا دستگاه های صنعتی می باشید و به دنبال تعمیر کار حرفه ای و مناسب میگردید میتوانید کارها تعمیراتی خود را به مهندسین ماشین سازی نکس ماشین بسپارید.برای کسب اطلاعات بیشتر و درخواست با شماره های زیر تماس بگیرید.

برای مشاوره و یا درخواست تعمیر ماشین آلات صنعتی از طریق شماره تلفن های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

اسکرول به بالا