نویسنده : yousef rezazadeh
موضوع :
1399/02/17
نویسنده : yousef rezazadeh
موضوع : 1399/02/17

انواع ساندویچ پنل : عموما پانل های ساندویچی به دو دسته‌ دیواری و سقفی تقسیم می‌شوند و از طرفی خود ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری به دسته‌ های مختلف دیگر تقسیم می ‌شوند و انواع مختلفی را تشکیل می دهند.

بهتر است بدانید که از موادی مانند پلی‌ یورتان، پلی ‌استایرن، پشم‌ سنگ و پشم ‌شیشه در تولید ساندویچ پانل استفاده می ‌شود. ساندویچ پنل از جمله مواردی است که در سال ‌های اخیر به شدت محبوب شده است و برای سازندگان و مدیران پروژه های مختلف ضنعتی و ساختمانی از اهمیت بالایی برخوردار شده است.

نصب و اجرای ساندویچ پنل پیش‌ ساخته بهترین گزینه برای ساختمان‌ های صنعتی و تجاری به عنوان دیواره و پوشش سقف می‌باشد. ساندویچ پانل با ورق‌های فولادی روکش شده است. سرعت نصب و اجرای ساندویچ پانل به میزان قابل ملاحظه ‌ای سریع و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه ‌تر از مصالح سنتی می‌باشد. از ویژگی‌های بارز آن می‌توان به زیبایی بصری، به علت وجود تنوع رنگ و ساختار آن اشاره کرد.

ساندویچ پنل سقفی :

کاربرد ساندویچ پنل سقفی در پوشش سقف سازه‌ های پیش ‌ساخته و همچنین سوله‌ ها و سالن‌ های تولیدات صنعتی می‌باشد. ساندویچ پنل سقفی از نظر تنوع نسبت به ساندویچ پنل دیواری دارای محدودیت است. معمولا در دو نوع ساندویچ پنل ۳ گام و ساندویچ پنل سقفی ۵ گام تولید می‌شوند.

پنل سقفی از ضخامت ۲ تا ۲۰ سانتی ‌متر با فوم تزریقی پلی یورتان سخت، XPS سخت، پلی استایرن یا پشم سنگ تولید می‌شود. این پنل مقاوم در برابر رشد گیاهان و قارچ ها و دارای ضریب هدایت حرارتی پایین می‌باشد. عرض اولیه پانل سقفی ۱/۰۸ متر می‌باشد.

مزایای ساندویچ پنل سقفی :

 1. سبک، قابل حمل و اجرای سریع و آسان
 2. مقاومت خوب در برابر فشار و زلزله
 3. مقاومت بالا در برابر رطوبت و خوردگی
 4. به صرفه بودن از نظر اقتصادی به خاطر کم هزینه بودن در تعمیرات و نگهداری آن
 5. مقاوم در برابر پوسیدگی و عدم رشد باکتری ها و قارچ‌ها در آن
 6. عایق صوتی بسیار خوب
 7. مناسب برای استفاده در مناطق با شرایط آب و هوایی مختلف
ساندویچ پنل سقفی

ساندویچ پنل دیواری :

در ساخت و پوشش دیوار ساختمان‌ها و سازه‌‎ های صنعتی پیش‌ساخته و مدرن، از ساندویچ پانل دیواری استفاده می کنند و در طرح‌ های مختلف ساخته می ‌شوند که این طرح ‌ها براساس سلیقه و انتخاب مصرف‌کننده تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از شرکت‌ها به تولید و فروش انواع مختلف و تزئینی ساندویچ پنل می‌ پردازند که از انواع آنها می توان به فروش ساندویچ پانل طرح آجر و… اشاره کرد.

مزایا و معایب :

از مزایا و معایب ساندویچ پنل دیواری می توان گفت که عایق پلی یورتان نسبت به پلی استایرن دارای دانسیته بالاتری می باشد و قابلیت چسبندگی بالا به ورق ها را داراست. در مقایسه با پلی استایرن، قدرت کمتری در انتقال حرارت دارد. قیمت آن بالاتر از عایق های دیگر می باشد. تولید ضخامت های مختلف آن دارای محدودیت میباشد.

ساندویچ پنل دیواری

ساندویچ پنل سردخانه‌ ای:

ساندویچ پنل سردخانه ‌ای به زبان ساده ترکیب هسته پلی یورتان یا فوم xps بین دو لایه ورق فلزی است، در موارد خاص مانند کوره‌ ها نیز از پشم سنگ استفاده می‌شود. این نوع پنل ها از ضخامت ۸ تا ۲۰ سانتیمتر بسته به کاربری آن تولید می‌گردد و مواد مورد استفاده در آن ماده‌ای است کاملاً سخت و شکننده، به همین دلیل به تنهایی چندان قابل استفاده نمی‌باشد. اما با ساندویچ کردن این ماده‌ها بین دو لایه ورق فلزی با مقاومت کششی بالا به خواص مکانیکی مورد نظر دست بیابیم.

ویژگی ها :

 • قیمت پایین و به صرفه از نظر اقتصادی نسبت به دیگر فوم ‌ها
 • امکان تولید در اشکال، قالب‌ها و ضخامت‌های متفاوت
 • امکان تولید در رنگ‌های مختلف
 • کم‌ وزن و سبک
 • سهولت و سرعت در جابجایی، نصب و قابلیت باز و بسته کردن آن
 • مقاومت پایین در مقابل آتش و حریق
 • اگر ضخامت و دانسیته آن بیشتر شود، می‌توان مقاومت آن در برابر حریق را بالا برد
 • امکان بازیافت
 • عایق بسیار خوب برای الکتریسیته
ساندویچ پنل سردخانه‌ ای

بررسی کلی مزایای ساندویچ پنل :

ساندویچ پنل در برابر سرما، گرما، رطوبت و صدا محافظ بسیار مناسبی است. همچنین استفاده از این پانل دسترسی به فضای قابل استفاده بیشتری را ایجاد می‌کند چون ضخامت دیوارهای ساندویچ پنل کمتر است. اگر از ساندویچ پانل استفاده شود در صرف مخارج پی سازی صرفه جویی می شود و در تنه‌ اصلی ساختمان های مرتفع به دلیل وزن سبک سقف و دیوار مورد بهره وری قرار می‌گیرند. این سازه به دلیل اینکه تبادل سرما و گرما را کاهش می‌دهد در کاهش مصرف انرژی در ساختمان موثر است.

لوله های آب و فاضلاب و سیم های برق و تلفن را به راحتی از زیر شبکه های پنل ها می توان عبور داد. این محصول آنقدر کاربرد دارد و ویژگی‌های آن زیاد است که به طور حتم در ساختمان‌های زیادی استفاده از آن‌ها را مشاهد می‌کنیم و از مهمترین مزایای ساندویچ پنل می‌توان این مسئله را ذکر کرد که این محصول تنوع رنگی بسیاری دارد.

برای سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید.

مطالب مشابه :
برای این مطلب دیدگاه خود را ارسال کنید