آدرس

تهران-قرچک-پوئینک جنوبی

کاردبردهای ساندویچ پانل

ساندویچ پانل چیست؟

ساندویچ پانل همان طور که از اسمش مشخص است از ترکیب چند لایه از مواد مختلف بطور یکپارچه و درکنار هم تشکیل میشود، در صنعت انواع گوناگون دارد و در عرصه ساخت و ساز مصارف بسیار زیادی دارد. در عصر حاضر که تمام دنیا به سمت سرعت بالا و کیفیت برتر در پروژه و فرآیندها پیش می رود، استفاده از محصولات ساندویچ پنل بسیار رایج و پرطرفدار شده است.

درواقع پنل ساندویچی یا ساندویچ پنل (Sandwich panel) به دیواره یا سقف ‌هایی گفته می‌شود که از ترکیبات سبک تشکیل شده است، از دو طرف به دو لایه ورق محدود شده ‌است و در وسط آن یک لایه عایق قرار دارد.

مثل یک ساندویچ همبرگر که نانش را از دو طرف پوشانده‌ است این عایق نرم و انعطاف‌پذیر است! ساندویچ پانل ‌ها معمولاً از موادی مانند پلی اورتان، XPS، پلی استایرن، پشم سنگ و پشم شیشه تولید می‌شوند.

امروزه صنعتی به نام ساندویچ پانل وجود دارد که ممکن است با شنیدن نام آن شوکه شوید، چون بیشتر شبیه نام ماده‌ غذایی می‌باشد تا یک سازه‌! اما نکس ماشین در این مطالب به توضیح آن می‌پردازد.

به نقل از نکس ماشین : ساندویچ پانل یا ساندویچ پنل (صرفا تفاوت تلفظی است و فرقی نمیکند) به این صورت معرفی می‌شود “سازه ‌ای که دارای ساختار سبک و مرکبی می ‌باشد و از دو طرف محدود به ۲ لایه فلزی می ‌باشد و در میان آن یک لایه عایق وجود دارد(همچون یک غذای ساندویچی که نان آن محیط مواد غذایی است!) “

این نوع مصالح متشکل از ترکیبات کم وزنی است که ۲ لایه درونی و بیرونی دارد و در میان این دو لایه، یک لایه عایق منعطف وجود دارد که در ساخت و ساز و صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ساندویچ پانل

کاربرد ساندویچ پانل :

استفاده از ساندویچ پنل در انواع سردخانه‌ ها و صنایع برودتی، دفاتر کارگاهی، درمانگاه صحرایی، سرویس بهداشتی، نمازخانه و محیط آموزشی، تعمیرگاه سیار، پست نگهبانی، ویلاهای یک و دو طبقه- واحدهای امدادی در زمان‌های بحرانی مثل زلزله ساخت انواع سوله، دیوار و سقف سالن‌های تولید، ساختمان‌های اداری و هتل‌ ها، کانکس، کانتینرها کاربرد ساندویچ پانل در مخازن چند جداره، پوشش سوله انبارها، خانه‌ها و ویلاهای، ساندویچ پانل در صنایع، پوشش سوله، باشگاه و سردخانه، واحدهای امدادی در زمان‌های بحرانی مانند زلزله ساخت انواع سوله، مسکونی، انبار غلات، مدارس و درمانگاه‌های سیار، سردخانه گوشت و لبنیات، خانه‌های سیار و کاروان‌ها، استخرهای سرپوشیده و سالن‌های ورزشی، دیوار و سقف ساختمان‌های صنعتی، دیوار و سقف کاذب و دیوار تقسیم داخلی و اتاق‌های اداری در کارخانه‌ها می‌باشد.

همچنین ساندویچ پانل ‌ها کاربرد های مختلف دیگری هم در صنایع دیگر دارند. ازجمله : ساخت کانکس، کانتینر، کانکس‌ های یخچال دار ثابت و متحرک، سازه و خانه پیش ساخته، کمپ‌ها اسکان موقت، سوله، سازه فلزی، سازه فضایی، انبار و بارانداز، مجتمع‌های ورزشی، کارخانه صنعتی و تولیدی، سردخانه‌های صنعتی و نیمه صنعتی.

جمع بندی کاربردها :

  • ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص سالن کارخانه‌ جات
  • ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص کانکس‌ ها
  • ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص سردخانه‌ های ثابت و متحرک
  • ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص سالن‌ های ورزشی
  • ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص ویلاهای پیش‌ساخته
  • ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص کانتینرهای حمل و نقل
  • ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص انبارها و سیلوها
  • ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص سوله‌ های صنعتی

برای سفارش با شما های زیر تماس بگیرد.

اسکرول به بالا