نویسنده : yousef rezazadeh
موضوع :
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
نویسنده : yousef rezazadeh
موضوع : ۱۳۹۹/۰۴/۲۲

دستگاه پرس وکیوم ریلی واگنی ( دو میزه ، سه میزه )

دستگاه پرس وکیوم ریلی واگنی را به اسم های پرس وکیوم دوسینی ( دومیزه ) و پرس وکیوم سه سینی ( سه میزه ) نیز میشناسند.

تفاوت این دستگاه با پرس وکیوم تک سینی در این میباشد که طراحی این دستگاه بر روی دو شاستی میباشد و دو میزه کار در اختیار ما قرار میدهد که باعث افزایش سرعت در کار میشود.

قیمت و کاربرد و کارکرد دستگاه پرس وکیوم دو سینی

همانطور که در بالا اشاره کردیم دستگاه پرس وکیوم دو میزه بر روی دو عدد شاستی پیاده سازی میشود که نسبت به وکیوم تک سینی نیاز به فضای بیشتری در کارگاه شما دارد ، نحوه ی کار کرد این دستگاه به این صورت میباشد که قسمت بالایی دستگاه ( هد ) بر روی ریلی حرکت میکند و هر بار بر روی یک میز قرار میگیرد.

اوپراتور بعد از قرار دادن قطعه مورد نظر خود درون میز ( که از قبل توسط دستگاه سی ان سی طرح مورد نظر بر روی آن حکاکی شده است ) و عملیات چسب کاری روکش را روی قطعه قرار میدهد و قسمت سر ( هد ) دستگاه بر روی میز مورد نظر رفته و با کمک المنت های موجود در قسمت هد دستگاه ، روکش حرارت دیده و با فشار پمپ خلا دستگاه ، عملیات پرس انجام میشود.

در هنگامی که عملیات پرس کردن بر روی یک میز در حال انجام میباشد اوپراتور میتواند بر روی میز دیگر دستگاه فرایند قبل را انجام دهد و سرعت و خروجی کار بیشتر میشود.

استفاده های این دستگاه در صنایع کابیت سازی ، روکش قطعات ام دی اف ، ساخت درب های چوبی و ام دی اف و… میباشد.

نوعی دیگر از دستگاه های ریلی واگنی وجود دارد که به آنها پرس وکیوم تک سینی ریلی گفته میشود.

پرس وکیوم دو سینی
پرس وکیوم تک سینی ریلی واگنی

تفاوتی که این دستگاه با دوسینی دارد این است که فقط یک میز قابلیت انجام عملیات پرس را دارد و از میز دیگر فقط به عنوان ایستگاه انتظار کوره استفاده میشود.

دستگاه پرس وکیوم سه سینی ( سه میزه )

نوع دیگری از دستگاه پرس وکیوم ریلی ، دستگاه پرس وکیوم سه سینی ( سه میزه ) میباشد که طرح این دستگاه بر روس سه شاستی پیاده سازی میشود و هر سه میز قابلیت عملیات پرس وکیوم را دارند و سرعت کار نسبت به دوسینی بیشتر میشود.

البته نوع دیگری از سه سینی نیز ساخته میشود که میز وسط را میز انتظار کوره قرار میدهند و قابلیت عملیات پرس را ندارد.

دستگاه های دو سینی و سه سینی نیاز به فضای بیشتری دارد و در حمل و نقل و جا به جایی با مشکل بیشتری روبه رو میشوید.

معمولا عرض ورق های روکش pvc ، در سایز های ۱۲۰ یا ۱۴۰ است که به این منظور یکی از میز ها در ابعاد ۱۲۰ و دیگری را در ۱۴۰ ساخته میشود که این امکان تعویض سایز میز کار را شرکت ماشین سازی نکس ماشین به عنوان یک آپشن بر روی پرس وکیوم تک سینی آسانسوری خود پیاده سازی میکند.

تمامی محصولات ما دارای ۱۲ ماه گارانتی و خدمات مادام میباشند.

ماشین سازی

مطالب مشابه :
برای این مطلب دیدگاه خود را ارسال کنید